advertisement
Question
Posted by: CHIEPPA | 2009-10-10

SIMVASTATIN

SIMVOTIN 10mg se newe-effekte maak dit vir my onmoontlik om dit te gebruik! My cholesterol is baie hoog, agv genetiese oorsake. Ek is op die regte dieet, nie oorgewig, nie-roker,ens. Watter medikasie sal minder spierspasma, ' memory-loss'  ens. veroorsaak?
Asb HELP!

Not what you were looking for? Try searching again, or ask your own question
Our expert says:
Expert ImagePharmacist

Hi Chieppa

Hierdie is 'n besluit wat deur jou dokter gemaak sal moet word. Ongelukkig is die spierkrampe een van die meer algemene newe-effekte van meeste cholesterol medilkasies. Dit mag wees dat jou dokter 'n laer dosis van die simvastatin mag aanbeveel,. Hy/sy mag ook 'n ander midel in dieselfde groep, of 'n heeltemal ander groep cholesterol-medisynes, oorweeg. Sterkte!

The information provided does not constitute a diagnosis of your condition. You should consult a medical practitioner or other appropriate health care professional for a physical exmanication, diagnosis and formal advice. Health24 and the expert accept no responsibility or liability for any damage or personal harm you may suffer resulting from making use of this content.

3
Our users say:
Posted by: Hannetjie | 2016-07-22

Hi. My husband was on Atorvastatin 10mg. He went for another cholesterol test and it was 6.3 (still is). The doctor gave him Atorvastatin 20mg. He gets heavy pains in his heart and leftside of his body, his eyes blurred, pain in his left leg and he struggle to run. He went for all medical tests but every time there's nothing to be found wrong with him. Could that be the tablets? Thanx Hannetjie

Reply to Hannetjie
Posted by: Estelle | 2014-07-24

Is dit "normaal" om skouer krampe met die gebruik van Simvastatine 10mg te het? Die krampe is in die skouers, asook bietjie in nek, maar bly konstante (so 3x per week) ligte pyn

Reply to Estelle
Posted by: Chieppa | 2009-10-12

Dankie,

Reply to Chieppa

Have your say

Thanks for commenting! Your comment will appear on the site shortly.
Thanks for commenting! Your comment will appear on the site shortly.
advertisement